Voolik kui disainielement

2017-09-21

Hydroscand toetas hiljuti tööseminari, mis viidi läbi Chalmersi tehnikaülikoolis Göteborgis Rootsis. Töötuba sündis mittetulundusühingu Studio NOCK ja ülikooli koostöös ning oli suunatud kõigile arhitektuuri ja arhitektuuri- ja tehnikateaduste osakondade esimese kursuse tudengitele.

Töötuba "RÖR" ("TORUD")  keskendus materjalidele, mis on levinud arhitektuurilises kontekstis, kuid harva mängivad  juhtivat rolli.

Üliõpilastele anti ülesandeks uurida rajatistes muidu varjatud materjalide, sealhulgas 200-meetrine Hydroscandi  imivoolik, omadusi ja eeliseid ning tuua neid esile disaini nähtava osana.

"Torul või voolikul on selgelt määratletud esteetiline väärtus. Olemasolevate materjalide kasutamine mittesihtotstarbelisel eesmärgil on uus lähenemisviis jätkusuutlikkusele ja taaskasutusele" ütles Naima Callenberg Studio NOCK’ist.

Töötoa tulemust esitleti 1. septembril Chalmersi Tehnikaülikooli näitusel. Kahjuks ei olnud näitus üldsusele avatud, kuid klikkides allpool olevatel linkidel näete näituselt tehtud fotosid.

Fotod näitusest Studio NOCK veebisaidil.

Fotod näitusest Studio NOCK's instagramis.