Pikem eluiga masinale

2020-01-13

Keskmäärdesüsteem tõstab produktiivsust ning aitab kokku hoida aega ja raha

Hea meelega alustaks seda artiklit küsimusega. Millal viimati kuulsite mõnd ettevõtjat kurtmas, et produktiivsust on liiga palju ning aega ja raha jääb meeletult üle? Kuna suure tõenäosusega pole seda kunagi juhtunud, siis kindlasti tasuks lugemist jätkata. Ka neil ettevõtjatel, kellel läheb hästi, ent on veendumusel, et küll küllale liiga ei tee.

Tegelikult saab elus peaaegu kõike käsitsi teha. Näiteks saab olulise kiirsõnumi edastamiseks e-maili saatmise asemel minna teise Eesti otsa kliendi või sõbraga kohtuma. Samuti on linnainimesel võimalik piima ostmise asemel otsida kuskilt maapiirkonnast lehm ning igaks klaasitäieks lüpsmas käia. Veel on võimalik omada masinat või tootmisliini - mis mõlemad teatavasti vajavad laitmatuks töötamiseks aeg-ajalt määrimist - ning need vahepeal määrimiseks ajapausile panna.

Ent pigem tasub nende kolme näite põhjal vaagida, kas see kõik ikka on mõistlik. Õnneks meil on olemas nii e-mailid, toidukauplused kui Hydroscandi keskmäärdesüsteemid, mille tõttu me ei pea kunagi eelpool mainitu pärast muretsema.

Keskmäärdesüsteem on võrgustik, mis koosneb määrdeaine mahutist, pumbast, erinevatest dosaatorelementidest, määrdepunktidest ja neid kõiki komponente omavahel ühendavatest lülidest. Kuna määrimist vajavad eri tüüpi masinad ja tootmisliinid, siis tähendab keskmäärdesüsteemiga varustamine lihtsalt öeldes seda, et inimressursi, raha ja aja arvelt on võimalik määrimise pealt kokku hoida, kuna keskmäärdesüsteem teeb selle töö märkamatult ära. Automaatse keskmäärdesüsteemi ülesandeks on määrdepunkti varustamine kindla määrdeaine kogusega programmeeritud plaani järgi ning selline süsteem võib määrida ühte või ka mitut tuhandet määrimispunkti tööd katkestamata.

Laadi alla keskmäärdesüsteemide kataloog

Väga heaks näiteks on meie üks puidutöösturist klient, kes toodab vineeri. Tootmisliin saab niivõrd suurt koormust, et iga kahe tunni tagant vajab see veerandtunnist hoolduspausi ehk igal tööpäeval liin seisab kolm tundi. Keskmäärdesüsteemiga pole neid pause vaja, mis tähendab, et produktiivsus kasvab vähemalt kümme protsenti. Sama loogikat saab edasi kanda igale masinale, mis määrimist vajavad: keskmäärdesüsteemi abil saab ettevõte teha rohkem tööd.

Ent regulaarsel ja programmeeritud määrimisel on veel eeliseid. Nimelt pikeneb seeläbi masina eluiga. Üldises plaanis on masinatootjad või maaletoojad sellest juba aru saanud ning Hydroscand paigaldab sageli süsteeme juba enne lõpptarbijani jõudmist, kuid endiselt on lõviosa ettevõtjaid need, kes pole oma masinatele süsteemi paigaldanud, kuigi see oleks rangelt soovitatav.

Väga lihtsa juhtumi puhul võtab meie töö aega 4-5 tundi, kuid keerulisemate tootmisliinide puhul võib minna nädalaid. Kui see jällegi ümber konverteerida hiljem kokku hoitud tundidesse, teenib investeering end üsna kiiresti tagasi.

Valdkonnas tegutsemist juba 2000. aastal alustanud Hydroscand on keskmäärdesüsteemidega tegelenud üle aasta ning otsus tuli suurest nõudlusest. Suureks tugevuseks on võime kiiresti reageerida.

“Varem müüsime ainult voolikuid, pumpasid ja muid elemente, ent kliendid hakkasid järjest enam küsima, kas me pakume ka terviklahendust. Ja siis tekkis meil endil küsimus, miks me seda ei tee? Nii saigi alguse uus ärisuund,” meenutas Hydroscandi müügijuht Virma.

Eesti turul on ka teisi sarnase teenuse pakkujaid, ent Hydroscandi suureks tugevuseks on võime kiiresti reageerida ning kliendi mure pea märkamatult lahendada. Meie laovarud on alati piisavad ning probleemi korral ei pea me hakkama vajalikke seadmeid kaugelt maalt tellima.

Lisaks asuvad meie müügipunktid üle Eesti ning meil on 6 teenindusbussi, mis võimaldavad võimalikult kiiresti tulla koha peale muresid lahendama. Kaks bussi on Tallinnas, üks Tartus, Jõhvis, Pärnus ja Paides.

Autor: Oliver Lomp