Tööstusliitmikud ja klambrid

Hydroscand pakub erinevaid keermestatud liitmikke ning laias valikus kiirühendusliitmikke mitmesugustele kasutusvaldkondadele. Pakume liitmikke nii klambri kui hülsiga kinnitamiseks.

Soovi korral koostame vooliku meie müügiesinduses (kinnitamine klambriga, hülsiga pressimine, keevitamine, komposiitvoolikud) või tellime koostatud vooliku tehasest (85 bar betoonivoolik, spetsiifilised toiduainetööstuse voolikud, suure diameetriga või spetsiifilised komposiitvoolikud jne.).

Materjalidest on esindatud messing, roostevaba- ja süsinikteras, pronks, alumiinium ja polüpropüleen.

Kui on tegemist spetsiifilise kasutusvaldkonnaga nagu toiduaine- või farmaatsiatööstus, samuti kõrgendatud nõudeid esitavate tingimustega nagu aur, kemikaalid, laevandus jne., palun veenduge, et Teie poolt valitud liitmikud ja kinnitused oleksid sobivad ja ohutud antud olukorras. Küsige nõu müügiesindajalt!

 

CAM-LOCK LIITMIKUD

Cam-Lock liitmikud võttis 1910. aastal kasutusele Ühendriikide armee õli käitlemisel. Kuna pronksivalu tehnoloogia oli hästi arenenud, siis algul toodetigi liitmikke vaid pronksist. Hiljem võeti kasutusele alumiinium kui odavam ja kergem materjal. Lisaks sellele ei ole probleeme alumiiniumi saadavusega, moodustab ta ju 8% maakoorest. Veelgi hiljem lisandus roostevaba teras. Liitmikke toodetakse kaheksat tüüpi 1/2”-st kuni 8”-ni.

Vastavalt normatiividele CAM-LOCK liitmikud on absoluutselt tihedad (42°C juures) olenevalt mõõtmetest kuni töösurveteni:

1”-2” 17,85 bar
2 1/2” 10,71 bar
3” 8,92 bar
4” 7,14 bar
6” 5,36 bar

Hydroscand AS pakub alumiiniumist, messingist, roostevabast terasest ja polüpropüleenist Cam-lock liitmikke. Alumiiniumliitmikke toodetakse ½” kuni 8”, roostevabasid ja messingliitmikke ½” kuni 6” ja polüpropüleenliitmikke ½” kuni 4”.

Cam-lock liitmikud on enimlevinud tööstusliitmikud, mida kasutatakse nii vedelike, kuivainete kui gaaside käitlemisel. Ei sobi LPG-le, aurule ja suruõhule.

Cam-lock liitmikud vastavad USA standardile MIL-C-27487 ja A-A-59326A ning nendega sünkroniseeritud normile EN 14420 (varem DIN 2817 ja DIN2828). Erinevate Cam-locki tootjate otsikud ühilduvad omavahel alati, probleeme võib esineda mõõtudega 5” ja 8”, mida ülalmainitud standard ei reguleeri.

Cam-lock liitmikel on liitmik ja vastaspool erinevad jagunedes pesadeks ja pistikuteks. Liitmiku sulgemisel on oluline sulgeda mõlemad lukustihoovad üheaegselt. Pesa juurde kuuluvad lukustihoovad on vahetata-vad. Saadaval turvalukuga liitmikud ja lukustatavad korgid 90° nurgaga lukustihoobadega. Samuti saab vahetada tihendeid.

KARDAAN JA BAUER LIITMIKUD

Kardaanliitmikud M42 (5011-XX-XX....5018-XX-XX) on valmistatud toru- ja voolikusüsteemidele. Laotootena terasest, tellida saab ka alumiiniumist ja roostevabast terasest. Sobilikud nii surve kui vaakumi tingimustes, samuti võimalik kasutada kuni 10° nurga all. Et välistada ühenduste juhuslikku avanemist on sulguriga liitmik varustatud turvalukuga.

Tihendi materjali võimalik valida vastavalt töökeskkonnale (standardis EPDM). Lubatud maksimaalne töösurve vedelikele 12,5 bar ning suruõhule 8 bar. Lubatud maksimaalne vaakum 80%.

Kardaanliitmikke kasutatakse eeskätt kanalisatsiooni- ja heitvee käitlemisel, paberitööstuses, kütuseveokitel ning puisteaine käitlemisel (tsement, graanulid, teravili, jahu jne.).

Saadaval on ka odavama hinnaklassi ilma turvalukuta liitmikud, mille puhul on koodi lõppu lisatud L.

KÜÜSLIITMIKUD

KÜÜSLIITMIKUD TERASEST
Küüsliitmikud on universaalsed sümmeetrilised kiirühendusliitmikud eeskätt suruõhule. Kasutatakse näiteks ehitusel ja tööstuses. Tagavad tiheda ja turvalise ühenduse. Küünte vahe on alati 42 mm. Kork sobib kõigile liitmikele. Terasest küüsliitmik tagab tiheda ja seega turvalise ühenduse. Taluvad vibratsiooni. Lubatud kasutada aurule, kui paigaldada aurutihend 50010500.

GK-TÜÜPI KÜÜSLIITMIKUD MESSINGIST
GK tüüpi küüsliitmikud on universaalsed sümmeetrilised kiirühendusliitmikud veele. Valmistatud nõudlikule tarbijale. Kasutatakse ehitusel, põllumajanduses ja tööstuses. Küünte vahe on alati 40 mm. Eri mõõtu liitmikud ühilduvad omavahel, aga ei ühildu õhuliitmikega. GK liitmikud tagavad vedelikele tiheda ja seega turvalise ühenduse. Taluvad vaakumit. Toidukvaliteediga tihendid on tellitavad.

Valige kategooria

© Hydroscand 2020 - Kõik õigused kaitstud