Tööstusvoolikud

Laia valiku tööstusvoolikute hulgast, mis on painduvad, kerged ja suure mõõtude valikuga, leiate lahenduse, mis vastab Teie vajadustele. Meie tootevalik võimaldab pakkuda parimaid lahendusi ka keerukate nõudmiste ja erivajaduste korral. Hydroscand pakub koostöös Teiega voolikuid erinevatest materjalidest ning mitmesuguseid mudeleid, et Teie nõudmised ohutusele ja keskkonnale oleksid rahuldatud.

Kevlar® ja Teflon® on firma Du Pont registreeritud kaubamärgid.


TUGEVDUSVIISID


TEKSTIILTUGEVDUS SPIRAALIDENA
Niisugust meetodit kasutatakse madalsurve voolikute valmistamisel. Voolik on vastupidav ja elastne

TERASPÕIMING
Teraspõimingut kasutatakse kõrgsurvevoolikute tugevdamiseks. Vooliku väsimuskindlus on mõnevõrra madalam, samuti on voolik jäigem. Võrreldes spiraaltugevdusega on paranenud vooliku võime säilitada oma kuju.

TEKSTIILTUGEVDUS SPIRAALIDENA KOOS TERASSPIRAALIGA
Spiraaltugevdust koos terasspiraaliga kasutatakse kui voolik peab töötama nii surve kui vaakumi tingimustes. Terasspiraal parandab ka elastsust, ehk teisiti öeldes tagab parema painderaadiuse.

TEKSTIILTUGEVDUS SPIRAALIDENA KOOS MAANDUSTRAADIGA
Tekstiiltugevdust koos vasktraadiga kasutatakse survevoolikute valmistamisel kui töökeskkonnaks on kütused, lahustid, puisteained vm. Sisseehitatud vasktraat on vajalik, kui tegemist on staatilise elektriga.

 


KUMMITÜÜBID


NATURAALKUMM (NR) -60º C +70º C
Naturaalkumm on hinnatud elastsuse, kulumiskindluse ja pika kasutusea tõttu, samas ei sobi ta õlide ja kütuste käitlemiseks, samuti on madal vastupidavus osoonile ja kuumusele. Naturaalkumm oli esimene kummisort, mida hakati 19. sajandi keskel tööstuslikult kasutama. Tänapäeval kasutatakse naturaalkummi muuhulgas autorehvide, ülekanderihmade, mitmesuguste kummidetailide ning voolikute tootmisel.

+ Abrasiooni- ja külmakindlus, elastsus

- Mittesobivus õlile ja kütustele, ei ole kuumakindel

STÜREENBUTADIEENKUMM (SBR) -55º C +90º C
Võrreldes naturaalkummiga talub stüreenbutadieenkumm paremini kuumust, kehvemad on näitajad pragude ja rebendite tekkimise osas. Sageli toodetakse stüreenbutadieenkummi ja naturaalkummi segusid, et saavutada parimaid tulemusi omaduste ja hinna osas. Stüreenbutadieenkummi hind on madalam kui naturaalkummil, samuti on ta teatud määral vastupidav õlidele.

+ Hea abrasioonikindlus
+ Elastsus
+ Kõrgete temperatuuride taluvus

- Vähene vastupidavus karmidele ilmastikutingimustele ja osoonile

NITRIILKUMM (NBR) -35º C +100º C
Nitriilkummi kõige märkimisväärsem omadus on õlikindlus, samuti on ta sobilik kütustele ja lahustitele. Õlikindlus paraneb küll akrüülnitriili osakaalu suurendamisel, kuid see halvendab kummi elastsust madalatel temperatuuridel. Ei ole väga vastupidav karmidele ilmastikutingimustele ja osoonile. Nitriilkumm on enamlevinud voolikumaterjal, samuti on nitriilkummist O-rõngas jm tüüpi tihendid.

+ Väga hea kütuse, õli- ja naftaproduktidekindlus

- Vähene vastupidavus karmidele ilmastikutingimustele ja osoonile.

KLOROPREENKUMM (CR) -55ºC +100 ºC
Kloropreen on sünteetiline kumm, mida tutvustas maailmale 1931. aastal Du Pont dupreenina, hiljem muudeti nimetus neopreeniks. Sisuliselt oli tegemist kloropreenkummiga. Kuna Du Ponti turundus oli väga edukas, muutus neopreen kloropreenkummi sünonüümiks. Kloropreenkumm talub suurepäraselt kuumust, ilmastiku mõjusid, abrasiooni ning on õlikindel.

+ Ilmastiku ja osoonikindlus, õlikindlus
+ Kuumuskindlus

- Mõõdukas bensiinikindlus.

POLÜURETAAN (PU) -30 ºC KUNI +80 ºC
Polüuretaani hakati voolikumaterjalina kasutama alles hiljuti. Ta on väga kulumiskindel ning kasutatakse lisandina mitmetes mittevulkaniseeritud voolikutes (nn termoplastsed elastomeerid). Sageli kasutatakse voolikute, sealhulgas hüdrovoolikute väliskihi materjalina. Vastupidavus õlidele, bensiinile ja osoonile on küllaltki hea. Miinuspoolele jääb piiratud temperatuurivahemik ja mittesobivus hapetele

+ Suurepärane kulumiskindlus
+ Ilmastiku ja osoonikindlus
+ Hea vastupidavus õlile ja bensiinile.

- vastuvõtlik keemilisele destruktsioonile (hüdrolüüs hapete toimel)

SILIKOONKUMM (Q) -90º C +250º C
Silikoonkummil on väga unikaalsed omadused. Tänu oma ehitusele on silikoonkumm väga kuumakindel, külma mõjul toimub vähesel määral kõvenemine. Sellest hoolimata on silikoonkummil kõige laiem töötemperatuuride vahemik.

+ Väga kuumakindel
+ Suurepärane ilmastiku ja osoonikindlus
+ Hea kemikaalikindlus

- Vähene vastupidavus õlile ja kütusele
- Vastuvõtlik keemilisele destruktsioonile (hüdrolüüs)

ETEENPROPEENDIEENKUMM (EPDM) -55º C +120º C
Tegemist on suhteliselt uue materjaliga, mis on leidnud laialdasemat kasutamist alates 60-ndatest aastatest. EPDM kummi parimad omadused on kuuma- ja osoonikindlus. Leiab kasutamist jahutusvoolikute ja tihendite materjalina. Ei sobi õlidele.

+ Väga hea ilmasiku ja osoonikindlus
+ Hea kuumakindlus
+ Osaline kemikaalikindlus (happed)
+ Hea Kulumiskindlus

- Ei sobi kütustele ja õlidele

POLÜTETRAFLOURETEEN (PTFE) -80º C +260º C
Fluorplastid ja PTFE on uskumatult vastupidavad enamikele kemikaalidele, sealhulgas kontsentreeritud happed, leelised ja oksüdeerijad, samuti orgaanilises lahustid. PTFE-d kahjustavad ainult sulatatud leelismetallid, fluor ja fluoriühendid. Lisaks saab PTFE-d kasutada väga laias temperatuurivahemikus. PTFE kaubanduslik nimetus on teflon.

+ Ulatuslik töötemperatuuride vahemik
+ Suurepärane kemikaalikindlus
+ Vastupidav ilmastiku mõjutustele
+ Kulumiskindel
+ Hea gaasitihedus
+ Isemääriv

- Kõrge hind
- Vähene elastsus


RAHVUSVAHELISED MATERJALIDE NIMETUSTE LÜHENDID

Lühend Täielik nimetus
BR Butadieenkumm
CR Kloropeenkumm
CSM Klorosulfonüülpolüeteen(Hypalon)
EPDM Eteenpropeendieenkumm
EPM Eteenpropeenplast(E/P)
NBR Nitriilkumm
NR Naturaalkumm
PA Polüamiid
PE Polüeteen
PEL Polüeteen
P.T.F.E Polütetrafloureteen(Teflon)
PU Polüuretaan
PVC Polüvinüülkloriid
SBR Stüreenbutadieenkumm
UPE Kõrgmolekulaarne polüeteen

TEHNILINE INFORMATSIOON

Valige kategooria

© Hydroscand 2020 - Kõik õigused kaitstud